Czy mogę otrzymać odszkodowanie za opóźniony lot?

Oczywiście! Każdemu pasażerowi w określonych sytuacjach przysługuje odszkodowanie za opóźniony lot.

Podejrzewając, że przysługuje Ci odszkodowanie masz kilka możliwości. Po pierwsze musisz upewnić się, czy odszkodowanie Ci przysługuje. Możesz to zrobić sam osobiście analizując przepisy, a te dostępne są w sieci. Możesz też zgłosić się do wybranego z wyszukiwarki podmiotu, który ustali, czy takie odszkodowanie lotnicze Ci przysługuje.

W tym przypadku korzystasz z reguły z gotowych formularzy, które wypełniasz, podajesz swoje dane, opisujesz sytuację albo czekasz na kontakt w sprawie swojego roszczenia. Kiedy już wiesz, że roszczenie odszkodowawcze Ci przysługuje – możesz zdecydować się na jego dochodzenie.

Kiedy mogę otrzymać odszkodowanie za opóźniony lot

Tu znowu działasz podobnie – albo sam – rozpoczynasz działania reklamacyjne w linią lotniczą, a potem kierujesz sprawę do sądu albo przekazujesz sprawę do wyspecjalizowanej kancelarii, która po uzgodnieniu warunków, podpisaniu dokumentów i pełnomocnictw może Cię w sprawie reprezentować.

W każdym wypadku musisz liczyć się z trzema głównymi problemami: Odszkodowanie możesz otrzymać lub odszkodowania możesz go nie otrzymać, bez względu, czy działasz sam, czy przez specjalistyczną firmę dochodzą odszkodowań lotniczych.

Na pewno musisz liczyć się z upływem czasu do uzyskania odszkodowania – zajmie to od 2 miesięcy do 2 lat, przy czym nie masz 100% pewności, czy uda Ci się odzyskać odszykowanie z lot.

czy mogę otrzymać odszkodowanie za opóźniony lot

Proces dochodzenia roszczenia będzie cię kosztował:

  • poświęcony czas – Twoje zaangażowanie
  • koszty postępowania, koszty prawnika
  • prowizję dla firmy odszkodowawczej od 20-40% wartości twojego roszczenia
  • koszty na wypadek przegrania sprawy przed sądem

Te elementy dochodzenia odszkodowań lotniczych należy uwzględnić przy ich dochodzeniu samodzielnie lub za pomocą firm wyspecjalizowanych. Jest jeszcze jedna możliwość – sprzedać swoje roszczenie do Paymentsystems. Tu dostaniesz zapłatę za swoją należność w ciągu 3 dni od daty zarejestrowania się w systemie. Ta forma powoduje, że: Pieniądze masz od razu.

Masz pewność, że je otrzymasz, a całe ryzyko dochodzenia należności spada na Paymentsystems. Kwota zapłaty jest niższa niżbyś otrzymał w toku samodzielnego dochodzenia roszczenia, ale za to są pewne.
W większości przypadków pieniądze są porównywalne do tych jakie otrzymałbyś po zapłacie prowizji firmom pomagającym w dochodzeniu roszczeń lotniczych, tylko otrzymujesz je na pewno i dużo wcześniej (nawet do 2 lat wcześniej). Już się nie martwisz, czy przypadkiem nie przegrasz sprawy przed sądem i nie poniesiesz dodatkowych kosztów. Jeżeli często latasz – możesz często używać takiej szybkiej form finansowania – od razy otrzymujesz pieniądze.

Podsumowując:

Jeżeli masz roszczenie o odszkodowania za spóźniony lot, możesz go dochodzić samodzielnie, przy udziale wyspecjalizowanych firm odszkodowawczych lub możesz sprzedać swoje roszczenie i natychmiast otrzymać pieniądze.

Wypełnij formularz, sprawdź czy możesz otrzymać odszkodowanie za lot

Przejdź do formularza