Odszkodowanie za opóźniony lot – ranking firm

Pasażerowie, którzy mają roszczenia do linii lotniczych – przewoźników z tytułu lotu opóźnionego mogą ich dochodzić od linii.

Mają do wyboru – działać samodzielnie lub wybrać pełnomocnika, który będzie ich reprezentował w całej procedurze reklamacyjnej oraz sądowej.

Takim pełnomocnikiem może być radca prawny lb adwokat świadczący pomoc prawną i najlepiej mający doświadczenie w tym zakresie.

Można również przekazać prowadzenie dochodzenia roszczenia z tytułu opóźnionego lotu wyspecjalizowanej do takich działań firmie.

Odszkodowanie za opóźniony lot – ranking firm

Firmy te działają jako pełnomocnicy w postępowaniach. W istocie pasażer udziela takiej firmie pełnomocnictwa do prowadzenia w jego imieniu postępowania w celu odzyskania odszkodowania lotniczego. Najczęściej wynagrodzeniem takiej firmy jest prowizja z odzyskanej sprawy. Wynagrodzenie oscyluje w granicach od 30-50%, czyli z 250 Euro pozostanie dla Was jakieś prawie 600 zł. Zdarza się dodatkowe opłaty inicjujące, opłaty za czynności, czy za osiągnięcie określonego statusu sprawy.

Ważne jest, że firmy uzyskujące odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot całkowicie przejmują obowiązek dochodzenia roszczenia z tytułu opóźnionego lotu, a Twoje zaangażowanie sprowadza się do podpisania dokumentów – umów, czasem – w szczególnych okolicznościach niezbędna będzie Twoja obecność w sądzie.

Z reguły firmy te kredytują koszty prawników, więc nie musisz za nich płacić i czasami zdarza się, że ponoszą koszty postępowań sądowych. Trzeba pamiętać o tym, że odszkodowanie z firmą specjalizującą się można odzyskać, ale można też go nie otrzymać. Dodatkowo, jeżeli firma przegra postępowanie w sądzie – nie tylko nie otrzymacie pieniędzy z odszkodowania, ale i też będziecie musieli pokryć koszty procesu i zastępstwa procesowego dla prawników linii lotniczych.

Ranking firm uzyskujących odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Ranking firm uzyskujących odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Wyszukiwarka internetowa wskazuje bardzo dużą ilość firm świadczących usługi dochodzenia roszczeń z tytułu opóźnionego lotu. Mamy tu:

  • Mubi
  • Aircashback
  • Lot-opóźniony
  • Paymentsystems
  • Skyhelp
  • Airhelp
  • Delayfix i wiele innych

Na tle firm specjalizujących się w odszkodowaniach z tytuły opóźnionych lub odwołanych lotów z pewnością wyróżnia się Paymentsysems (www.paymentsystems.pl). TA firma działa zupełnie inaczej niż pozostałe.

Paymentsystems po prostu kupuje od pasażera jego prawo do odszkodowania za lot opóźniony lub odwołany.

Płaci za to odszkodowanie w terminie do 3 dni od daty zgłoszenia.

Cała transakcja wykonana jest online przez formularz i akceptację umowy. W tym przypadku, uzyskujecie pewność, że macie pieniądze z odszkodowania, nie musicie uczestniczyć w żadnych dalszych czynnościach i na pewno nie poniesiecie żadnych dodatkowych, niespodziewanych kosztów. Przy pracy z tą firmą otrzymujecie pieniądze i zapominacie o sprawie.

Wypełnij formularz, sprawdź czy możesz otrzymać odszkodowanie za lot

Przejdź do formularza